YAŞAM BOYU ONUR ÖDÜLLERİ
Yönetmen, Yazar, Senarist, Besteci – Zülfü LİVANELİ
Oyuncu ve Müzisyen                         – Zuhal OLCAY
ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI’NDA ÖDÜL KAZANANLAR
En İyi Film Ödülü: “Nuh Tepesi” (Yönetmen: Cenk Ertürk)
Yılmaz Güney Ödülü: “Kraliçe Lear” (Yönetmen: Pelin Esmer)
En İyi Yönetmen Ödülü: Cenk Ertürk (Film: “Nuh Tepesi”)
En İyi Senaryo Ödülü: Kıvanç Sezer (Film: “Küçük Şeyler”)
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Funda Eryiğit (Film: “Aden”)
Aytaç Arman En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Alican Yücesoy (Film: “Küçük Şeyler”)
En İyi Müzik Ödülü: Barış Diri (Film: “Kraliçe Lear”)
En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Federico Cesca (Film: “Nuh Tepesi”)
En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Devrim Öner Ünal (Film: “Aden”)
Ayhan Ergürsel En İyi Kurgu Ödülü: Ali Aga (Film: “Görülmüştür”)
Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Füsun Demirel (Film: “Görülmüştür”)
Cengiz Sezici Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Serdar Orçin (Film: “Uzun Zaman Önce”)
Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Başak Özcan (Film: “Küçük Şeyler”)
Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Beran Soysal (Film: “Kronoloji”)
ULUSLARARASI KISA FİLM YARIŞMASI’NDA ÖDÜL KAZANANLAR
En İyi Film Ödülü: “Ayakkabı” (Yönetmen: Nehir Tuna)
ULUSAL ÖĞRENCİ FİLMLERİ YARIŞMASI’NDA ÖDÜL KAZANANLAR
En İyi Belgesel Film: “Hatırımda” (Yönetmen: Soner Akalın, Batman Ünv.)
En İyi Deneysel Film: “Farklı Ağıllar” (Yönetmen: Mehmet Özbek, Çukurova Ünv.)
En İyi Kurmaca Film: “Servis” (Yönetmen: Ramazan Kılıç, İstanbul Şehir Ünv.)
Jüri Özel Ödülü: “Dede” (Yönetmen: Ahmet Keçili Çukurova Ünv.)
ADANA KISA FİLM YARIŞMASI’NDA ÖDÜL KAZANANLAR
En İyi Film Ödülü: “Küfe” (Yönetmen: Yusuf Yılmaz)
ADANA İZLEYİCİ ÖDÜLÜ
“Kapı” (Yönetmen: Nihat Durak)
FİLMYÖN EN İYİ YÖNETMEN ÖDÜLÜ
Cenk Ertürk (Film: “Nuh Tepesi”)
SİYAD “CÜNEYT CEBENOYAN” EN İYİ FİLM ÖDÜLÜ
“Kraliçe Lear” (Yönetmen: Pelin Esmer)
BAHÇEŞEHİR KOLEJİ ÖZEL ÖDÜLÜ
“Kapı” (Yönetmen: Nihat Durak)

26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali kapsamında düzenlenen yarışmalarda kazanan filmlere toplam 650 bin liralık para ödülü verildi.

ÖDÜLLER
ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI ÖDÜLLERİ
En İyi Film Ödülü: Altın Koza Heykeli ve 200.000,00-TL.
Yılmaz Güney Ödülü: Altın Koza Heykeli ve 100.000,00-TL.
Adana İzleyici Ödülü: Altın Koza Heykeli ve 50.000,00-TL.
En İyi Yönetmen Ödülü: Altın Koza Heykeli ve 50.000,00-TL.
En İyi Senaryo Ödülü: Altın Koza Heykeli ve 30.000,00-TL.
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Altın Koza Heykeli ve 20.000,00-TL.
Aytaç Arman En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Altın Koza Heykeli ve 20.000,00-TL.
En İyi Müzik Ödülü: Altın Koza Heykeli ve 20.000,00-TL.
En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Altın Koza Heykeli ve 20.000,00-TL.
En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Altın Koza Heykeli ve 20.000,00-TL.
Ayhan Ergürsel En İyi Kurgu Ödülü: Altın Koza Heykeli ve 20.000,00-TL.
Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Altın Koza Heykeli ve 20.000,00-TL
Cengiz Sezici Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Altın Koza Heykeli ve 20.000,00-TL.
Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Altın Koza Heykeli
Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Altın Koza Heykeli
ULUSLARARASI KISA FİLM YARIŞMASI ÖDÜLÜ
Altın Koza Heykeli ve 20.000,00-TL.
En İyi Film Ödülü: 100.000 TL ve Altın Koza Heykeli
ULUSAL ÖĞRENCİ FİLMLERİ YARIŞMASI ÖDÜLLERİ
Altın Koza Heykeli ve 20.000,00-TL.
En İyi Belgesel Film: 10.000,00-TL. ve Ödül Plaketi
En İyi Canlandırma Film: 10.000,00-TL. ve Ödül Plaketi
En İyi Deneysel Film: 10.000,00-TL. ve Ödül Plaketi
En İyi Kurmaca Film: 10.000,00-TL. ve Ödül Plaketi
ADANA KISA FİLM YARIŞMASI ÖDÜLÜ
En İyi Film Ödülü: 10.000,00-TL. ve Ödül Plaketi