YALAN SANATI / ART OF LYING

2019 / Kurmaca Fiction / 16’ / Renkli Color / Türkiye Turkey

Yönetmen / Director: Ahmet Sagıt

Senaryo / Screenplay: Ahmet Sagıt

Müzik / Music: Ansızın Bi’infilak

Görüntü Yönetmeni / Cinematography: Barış Demirdelen

Kurgu / Editing: Melih Kaymaz

Yapım / Production: Kadir Has Üniversitesi

 

Özet / Summary

Mert, yalan söylemekte çok yeteneklidir. Hamit Hoca Mert’i bir şirkete gönderir. Şirket aslında yalan şirketidir. Mert kendisini ‘Eski Sevgililerden İntikam Alma’ departmanında bulur. Bir adamın eski sevgilisini ayartmaya çalışmasıyla olaylar başlar. Mert, bir kadına âşık olacak ve sonunda bu kadının kendisinde intikam alınması için tutulan bir işçi olduğunu öğrendiğinde hayatı alt üst olacaktır.

Mert is very talented at lying. Professor Hamit sends Mert to a company. The company is actually a fraud. Mert finds himself in the ‘Taking Revenge From Old Lovers’ department. Events begin with Mert trying to seduce a man’sex girlfriend. Mert eventually falls in love with this woman. When he then learns that this woman has been hired to take revenge on him his life is turned up side down.

 

Yönetmen / Director

22 Ekim 1992’de Konya’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisidir. Sektördeki çeşitli gruplara müzik klibi çekmekte ve aynı zamanda kısa film yönetmenliği yapmaktadır.

He was born on October 22, in 1992 in Konya. He is a student of Cinema Department of Kadir Has University. He has been shooting music videos to various groups in the sector and also has been directing short films.

Filmleri / Filmography

2019 Art of Lying

2017 Diafone

2016 Teddy

2015 Nothing

Ödüller
/ Awards

10. Lions Kısa Film Festivali, 10.Yıl Özel Ödülü