UZUN ZAMAN ÖNCE / LONG TIME AGO ( 119’ )

Yönetmen/Director: Cihan Sağlam

Senaryo/Screenplay: Cihan Sağlam

Müzik / Music : Uygur Yiğit

Görüntü Yönetmeni/Cinematography: Deniz Pişkin

Sanat Yönetmeni / Art director : Ufuk Özek

Kurgu / Editing : Cihan Sağlam

Oyuncular /Cast : Onur Dikmen, Serdar Orçin, Nihan Dengiz Okutucu, Reha Özcan, Ümit Çırak, Esra Bezen Bilgin

Yapımcı / Producer : Cenk Özçelik, Cihan Sağlam, Cavit Çetin Güner, Armağan

Yapım / Production: CSC FİLM, KUZEN FİLM, FİLMADA

Özet/ Summary

Ahmet (32), kasabada bir kuaför dükkânı işleten Sevgi (30)’yle evlidir. İkilinin evlilikleri bir süredir yolunda gitmemektedir ve Ahmet, eşinin kendisini aldattığından şüphelenmektedir. Bu güvensiz ve endişeli hal, kasabaya gelen bir yabancının Ahmet tarafından fark edilmesiyle zirveye ulaşır.
Bir gece yarısı, kasabanın uzağındaki köhne bir gaz istasyonunda bulunan Mehmet’in telefonu çalar. Arayan korku ve panik içerisindeki Ahmet’tir. Mehmet, kardeşine yardım etmekten başka çaresi olmadığını anlar. Bu uzun ve karanlık gecede iki kardeş, kendilerini beklenmedik bir şekilde işledikleri cinayetin ortasında bulur.

Ahmet is married to Sevgi who runs a hair salon in town and their marriage has not been on track for some time. Ahmet suspects his wife has been cheating on him. Ahmet’s in secure and anxious state reaches its peak when he notices a foreigner in town.

One midnight, at an old gas station out of town… Mehmet’s phone rings. Ahmet is at the end of the line, panicked and in fear. Mehmet realizes that he has no choice to help his brother. In this long and dark night, the two siblings unexpectedly find themselves in the middle of a homicide they have committed.