BEN BİR DENİZİM    / I AM THE SEA

2020 /  86’ / Renkli Color / Türkiye Turkey

Yönetmen/Director:  Umut Evirgen

Senaryo/Screenplay: Umut Evirgen

Müzik / Music : Cem Öget

Görüntü Yönetmeni/Cinematography: Veli Kuzlu

Sanat Yönetmeni / Art director : Ömer Aybar

Kurgu / Editing : Naim Kanat

Oyuncular /Cast : Gürberk Polat, Serkan Keskin, Sitare Akbaş, Celil Nalçakan, Seda Akman, Aslı Sancar, Hakan Can Kardiganoğlu, Ahmet Kuzey Çiçek

Yapımcı / Producer : Umut Evirgen

Yapım / Production:  Set Sinemacılık ve Reklam Hizmetleri A.Ş.

E-posta / E-mail : ugurshinn@gmail.com

Özet/ Summary

Babasıyla birlikte karton toplayarak geçinen 20’li yaşlarındaki Deniz, Suriyeliler kadar çok karton bulamadığı için her seferinde depoya eli boş döner. Bu sebeple babasından sürekli azar işiten Deniz, daha fazla karton bulamak ümidiyle bir inşaata girer. İnşaatta tanıştığı Nisan, bütün hayat hikayesinin değişmesine sebep olur. Deniz’in, Nisan ile birlikte olmak için acilen para bulması gerekir. Ancak aradığı desteği babasından bulamayınca tehlikeli bir yola başvurur.

Deniz (Sea), is a 20 year old boy who makes a living by gathering discarded cardboards for his father’s recycling business. He returns to the warehouse empty handed every time unlike the Syrian refugees and gets scolded by his father. One day he enters a construction site, in order to collect more cardboard. There he meets Nisan (April), a young girl who will change the course of his life. He urgently needs to find some money in order to be with her. Once his dad refuses to help, he would have to figure out an alternative solution.

 Yönetmen / Director

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Berkeley College’de İşletme eğitimi aldıktan sonra yüksek lisansını Bilgi Üniversitesi’nde Sinema TV alanında yaptı. 2019 yılında Set Sanat Prodüksiyon’u kurdu. İlk kısa filmi olan İyi Yemek Öldürür, aralarında Edmonton Film Festival (Oscar Qualifying)’in de yer aldığı pek çok festivalde gösterildi. ClujShorts ve Short to the Point festivallerinde En İyi Kurgu, Malatya Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü aldı. 2020 yılında, ilk uzun metrajlı filmi olan Ben Bir Denizim’in senaristliğini ve yönetmenliğini yaptı. Umut, şu sıralar proje geliştirme sürecinde olan, 2.uzun metrajlı film projesi olan Annesinin Kuzusu üzerinde çalışmaktadır.

He was born in Istanbul in 1990. He studied business at Berkeley College and took M.A. in film and television at Istanbul Bilgi University. He founded Set Sanat Production in 2019. His first short film “Fine dying” was selected to 33rd Edmonton Film Festival (Oscar Qualifying). The film received “Best Editing” award at ClujShorts and Short to the Point Film Festival. He wrote and directed his first feature film “I am the Sea” in 2020. The film continues its festival journey. Recently he has been working on is 2nd feature film “Mommy’s Little Lamb” which is in project developement stage.