TOPAL ŞÜKRAN’IN MACERALARI   / ADVENTURES OF SUKRAN THE LAME

2019 /  90’ / Renkli Color / Türkiye Turkey

Yönetmen/Director:  Onur Ünlü

Senaryo/Screenplay: Onur Ünlü

Müzik / Music : FitiSound

Görüntü Yönetmeni/Cinematography: Vedat Özdemir

Sanat Yönetmeni / Art director : Emel Erden

Kurgu / Editing : Ayris Alptekin

Oyuncular /Cast : Demet Evgar, Serhat Kılıç, Bora Akkaş, Halil Babür, Ayşe Melike Çerçi

Yapımcı / Producer : Tanay Abbasoğlu

Yapım / Production:  TN Yapım

E-posta / E-mail : tanay@tnyapim.com.tr

Özet/ Summary

10 yaşında geçirdiği bir kazadan dolayı sakat kalan ve hayatı boyunca insanlarla ortak bir nokta bulmaya çalışan Şükran’ın dialogsuz ve traji – komik bir hikayesidir Topal Şükran’ın Maceraları. Şükran insanlarla bağ kurmak için ne kadar çabalasa da, özellikle karşı cins ile olan ilişkilerinde hep hüsranla karşılaşır ve sonunda hem cinsine yönelir. Ancak burada da hüsranla karşılaşacaktır ve tekrar yere düşecektir. Şükran’ın, insanlarla iletişime girme çaresizliğinin, izleyici olarak bizim çaresizliğimizden pek de bir farkı yoktur.

A none dialogue film about a young woman called Sukran, who has an accident when she is 10 years old and stays crippled for the rest of her life. Throughout the film, she seeks to create a common ground with other people. Despite her hunger to do so, she fails with people of the opposite sex, and so turns to her own gender. Again, she meets with failure; and again, she is knocked sideways. Just like all of us, Şükran keeps looking helplessly for ways to communicate with other people until the bitter end. Her helplessness may not be the exact same to our own helplessness as spectators, but they are indeed in very close proximity.

Yönetmen / Director

Onur Ünlü, Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde İletişim Sanatları Bölümünde okudu. Çok sayıda televizyon dizisinde senarist ve yönetmenlik yaptı. Filmleri, Türkiye ve dünyada birçok film festivalinde gösterildi, sayısız ödül aldı.

Onur Ünlü graduated from Anadolu University Faculty of Communication Sciences, Department of Communication Design and Management. He worked as a scriptwriter and as a director in various TV series. He received numerous awards with his films from prestigious film festivals and his films has been screened worldwide.

Filmografi / Filmography

2018 Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok

2017 Cingöz Recai

2017 Kırık Kalpler Bankası  / The Bank of Broken Hearts

2014 İtirazım Var  / Let’s Sin

2013 Sen Aydınlatırsın Geceyi / Thou Gild’st the Even

2011 Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi / The Extremely Tragic Story of Celal Tan and His Family

2010 Beş Şehir  / Five Cities

2008 Güneşin Oğlu