SON ÇIKIŞ  / SIREN’S CALL

2018 /  95’ / Renkli Color / Türkiye Turkey

Yönetmen/Director:  Ramin Matin

Senaryo/Screenplay: N. Can Kantarcı

Müzik / Music : Barış Diri

Görüntü Yönetmeni/Cinematography: Tayman Tekin

Sanat Yönetmeni / Art director : Hülya Karakaş

Kurgu / Editing : Evren Luş

Oyuncular /Cast : Deniz Celiloglu, Ezgi Çelik, Pınar Töre, Gizem Erdem, Kerem Fırtına, Gökçen Gökçebağ, Erdem Şenocak, Müfit Kayacan, Ayşenil Şamlıoğlu, Sedat Kalkavan, Tekin Ezgütekin, İbrahim Selim, İpek Türktan Kaynak

Yapımcı / Producer : Emine Yıldırım, Oğuz Kaynak

Yapım / Production:  Giyotin Film

Özet/ Summary

Tahsin, İstanbul’u betondan bir ormana çeviren inşaat firmalarından birinde, hayatından bezmiş bir şekilde mimarlık yapmaktadır. Bir gece, Türkiye’nin güneyinde organik tarım yapan egzotik Siren’le tanışır ve çok etkilenerek peşinden güneye gitmeye karar verir. Bavulunu hazırlar, işinden öfkeyle istifa eder ve havalimanına doğru yola çıkar. Ancak, üst üste gelen aksiliklerle kendini bir anda sancılı bir kentsel dönüşümden geçen bir semtte, meteliksiz ve telefonsuz bulur. Üstelik burası, Tahsin’in düne kadar parçası olduğu inşaat projesinin yapıldığı bölgedir.

Tahsin is a burnt-out architect working for one of the construction firms transforming Istanbul into a massive concrete jungle. One night he meets Siren, an exotic woman who does organic farming in southern Turkey. Instantly enchanted, he decides to follow her down south. He packs a suitcase, bids angry farewells at work, and heads for the airport. Yet, as one urban mishap leads to another, Tahsin finds himself penniless and phoneless in an enraged district going through urban renewal – the very district where his latest project is constructed.