SİBEL  / SİBEL

2018 /  95’ / DCP / Renkli Color / Türkiye Turkey

Yönetmen/Director:  Çagla Zencirci ,Guillaume Giovanetti

Senaryo/Screenplay: Çagla Zencirci ,Guillaume Giovanetti, Ramata Sy

Müzik / Music : Bassel  Hallak and Pi

Görüntü Yönetmeni/Cinematography:  Eric Devin

Sanat Yönetmeni / Art director : Osman Özcan

Kurgu / Editing : Veronique Lange

Oyuncular /Cast : Damla Sönmez, Emin Gürsoy, Erkan Kolçak Köstengil, Elit İşcan, Meral Çetinkaya

Yapımcı / Producer : Maria Legrand, Rani Massalha, Michael Eckelt, Johannes Jancke, Marsel Kalvo, Nefes Polat, Christel Henon, Lilian Eche

Yapım / Production:  Mars Production

Özet/ Summary

Türkiye’nin kuzeyinde küçük bir köy olan Kuşköy’de köylüler, atalarından miras aldıkları bir ıslık diliyle uzak mesafeler arasında iletişim kurmaktadır. Çocukluğundan beri dilsiz olan 25 yaşındaki Sibel, çevresiyle ancak bu dille iletişim kurabilmesine rağmen yine de kendini yalnız ve dışlanmış hissetmektedir. Bir gün köyün yakınlarında bir ormanda saklanmakta olan Ali’yle karşılaşan Sibel, içinde ilk kez farkına vardığı yeni bir gücün uyandığını hisseder.

25-year-old Sibel lives with her father and sister in a secluded village in the mountains of Turkeys Black Sea region. Sibel is a mute, but she communicates by using the ancestral whistled language of the area. Rejected by her fellow villagers, she relentlessly hunts down a wolf that is said to be prowling in the neighbouring forest, sparking off fears and fantasies among the village women. There she crosses path with a fugitive. Injured, threatening and vulnerable, he is the first one to take a fresh look at her.

Yönetmen / Director

Türk-Fransız çifti Çağla Zencirci ve Guillaume Giovanetti 2004’ten beri birlikte birçok kısa film yaptılar. (hepsi Berlin, Locarno, Clermont-Ferrand Festival’lerine seçildi). Uzun metraj filmleri olan Noor (Pakistan, 2012 / Cannes Acid) ve Ningen (Japon, 2013 / Toronto)’i çektiler. Sibel filmi ikilinin üçüncü uzun metraj filmi oldu ve Locarno Film Festivali Ana Yarışması’na seçildi.

Turkish-French couple Çagla Zencirci and Guillaume Giovanetti have directed together since 2004 several shorts (all selected in Berlin, Locarno, Clermont-Ferrand Festivals) and two features, Noor (Pakistan, 2012 / Cannes Acid) and Ningen (Japon, 2013 / Toronto). Sibel is their third feature and is selected in Competition at Locarno International Film Festival.

 

 

Filmografi / Filmography

2013 Ningen / Ningen

2012 Noor  / Noor