PANTOLON / TROUSERS

2018 / Kurmaca Fiction / 14’55” / Renkli Color / Türkiye Turkey

Yönetmen / Director: Tahsin Özmen

Senaryo / Screenplay: Tahsin Özmen

Görüntü Yönetmeni / Cinematography: Vedat Oyan

Kurgu / Editing: Apo W. Bazidi

Müzik / Music: Mehmud Berazi

Oyuncular / Cast: Suat Usta, Halil Katar, Osman Coşkun, Berfin Özmen, Abdulkadir Aslan, Deniz Aytac, Seymen Aslan, Zahir İdim, Ahmet Özmen, Kasım Kaydı, Fetah Aslan

Yapımcı / Producer: Tahsin Özmen

 

Özet / Summary

Kılık kıyafet kanunundan sonra Anadolu’nun bir köyünde,köylülere ait sadece bir pantolon ve bir şapka vardır. Elbiseler köy muhtarının sorumluluğundadır. Şehre gitmek isteyen kişi, muhtardan izin alıp öyle gitmektedir. Daha önce hiç şehre gitmemiş olan Dilo ayna almak için şehre gitmek ister.

During the modernatizatuon law in Turkey where men must wear trousers and hats in the cities, In a small village in eastern Turkey there is man named Dilo who wants to go to the city to purchase a mirror. Dilo is never been to the city before.

Yönetmen / Director

Adım Tahsin Özmen 1985 Cizre dogumluyum Cizrede yaşıyorum. Oyunculuk ve yönetmenlik yapıyorum. Pantor benim ikinci kısa metrajlı filmim. Şuan da uzun metraj için senaryo çalışması yapıyorum.

My name is Tahsin Özmen. I was born in Cizre in 1985. I live in Cizre. I am an actor and a director. Pantor is my second short film. In the meantime I’m working on a screenplay for a feature film.

Ödüller / Awards

  1. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali – Kurmaca Kategorisi İkincilik

4th Marmaris International Short Film Festival – 2nd Best Fiction