ÖLÜMLÜ DÜNYA   / MORTAL WORLD

2018 /  107’ / Renkli Color / Türkiye Turkey

Yönetmen/Director:  Ali Atay

Senaryo/Screenplay: Ali Atay, Aziz Kedi, Feyyaz Yiğit, Volkan Sümbül, Ali Demirel

Müzik / Music : Murat Çekem, Deniz Doğançay, Zafer Dilek, Özdemir Erdoğan

Görüntü Yönetmeni/Cinematography: Ahmet Bayer

Kurgu / Editing : Emre Tuncel

Oyuncular /Cast : Ahmet Mümtaz Taylan, Alper Kul, Sarp Apak, İrem Sak, Doğu Demirkol, Feyyaz Yiğit, Meltem Kaptan, Özgür Emre Yıldırım ve Mehmet Özgür

Yapımcı / Producer : Cemal Okan, Timur Savcı

Yapım / Production:  TAFF Pictures

Özet/ Summary

Nesillerdir Haydarpaşa Garı’nda Anadolu Tat Lokantası’nı işleten Mermer Ailesi, 8 kişiden oluşan geniş bir ailedir. Kendi halinde, sade bir yaşamları olan bu insanların durumları biraz karışıktır. Bu ailenin, uzun zamandır gizledikleri bir de sırları vardır. Bu sır, her ne pahasına olursa olsun açığa çıkmaması gerekmektedir.

Mermer Family lives a double life working at their family owned restaurant while being under cover assassins for an international organization. After their secret is revealed, this days functional family needs to work together to survive.

Yönetmen / Director

Ali atay 20 nisan 1976 da doğdu.  1991 yılında Mimar Sinan Üniversitesi konservatuarından mezun olduktan sonra bir çok tiyatro oyununda yer aldı.  Ali Atay aktör ve yönetmen olmasının yanısıra müzisyen ve yazar kimliği ile de tanınmaktadır. ”Leyla ile Mecnun” ve “Masum” dizilerinde oynamıştır. 2014 yılında senaryosunu kendi yazdığı ilk filmi olan “Limonata” için yönetmenlik koltuğuna oturdu.  2017 yılında 5.5 milyon izleyiciye ulaşan “Ayla” filminde rol aldı.  2018 yılında gene yazıp yönettiği, çok ses getiren “Ölümlü Dünya” vizyona girdi. 2019 yılında “Türk işi Dondurma” filminde Mehmet rolünü oynadı.  2019 yılında Tribeca Film Festivali’nde en iyi senaryo ödülünü kazanan “Nuh Tepesi” adlı filimde başrolde yer aldı ve gene aynı festivalde en iyi erkek oyuncu ödülünün sahibi oldu.  2019 yılında senaryosunu yazdığı ve yönettiği “Cinayet Süsü” isimli filmi çekti. Ali Atay kariyeri boyunca 13 tv dizisi ve 10 sinema filminde yer aldı.

Ali Atay born at 20th April in 1976. After graduating from Mimar Sinan theatre  conservatory in 1999, he took place in plenty of theatre plays. Ali Altay is known as a talented actor, musician,filmmaker and as well as writer. He is well known with his roles on TV series such as “Leyla ile Mecnun” and “Masum”. In 2014 he directed his first movie called “Limonata” which also he was the writer of the script. In 2018 the second movie he directed and wrote met with the Silver Screen called “ölümlü dünya” (Mortal World). He also starred in 2017 blockbuster hit “Ayla: The Daughter of War”, which had 5,5 million viewers at the box office.

In 2018 he acted in another movie called” Türk İşi Dondurma” as Mehmet. In 2019 he took the best actor award from his role at ” Noah Land ” which has taken the best script award as well from Tribeca Film Festival.

Atay has 22 credits (13 TV series and 10 motion pictures) as an actor, 4 soundtrack credits and  3 credits as a writer, director.

Filmografi / Filmography

2019 Cinayet Süsü

2018 Ölümlü Dünya
2014 Limonata