ÖĞLE ARASI / LUNCHBOX

2019 / Kurmaca Fiction / 11’10” / Renkli Color / Çekya Czechia

Yönetmen / Director: Demet Derelioglu Aran

Senaryo / Screenplay: Demet Derelioglu Aran

Görüntü Yönetmeni / Cinematography: Sakib Nazmus

Müzik / Music: Guillaume Cochard Lemoine

Oyuncular / Cast: Frank Jicha, David Bowles, Miki Dobry, Simona Shrayber

Yapımcı / Producer: Demet Derelioglu Aran

 

Özet / Summary

Antonin, hayalperest genç bir madencidir. İşinden mutsuzdur ve kendisini, madende çalışmaya devam etmek için motive edecek bir şey aramaktadır. Bir gün öğle arasında madende servis edilen pilavın üzerindeki şeklin güneşe benzediğini fark eder. Artık yemek molaları, yeni şekiller keşfettiği heyecanlı bir alışkanlığa dönüşmüştür.

Antonin is a young miner. He is a daydreamer and wants to find a motivation to keep him working in the mine. One day he notices the shape of the sun on the rice served in the lunchboxes. For Antonin, it becomes a daily routine to see a new shape every lunch time.

Yönetmen / Director

Demet Derelioglu Aran 1985’te İzmir’de doğdu. 9 Eylül Üniversitesi’nde İşletme öğrenimi gördü ve Yeditepe Üniversitesi’nde MBA yaptı. 2017’de kariyerinin yönünü değiştirdi ve sinema okumak için Prag Film Okulu’na kaydoldu. Çek Cumhuriyet’inde Kek (The Cake) ve Öğle Arası (Lunchbox) adlı iki kısa filme imza attı.

She was born in 1985 in Izmir, Turkey. She studied at Business Administration Faculty of   9 Eylül University and completed MBA in Yeditepe University. In 2017, she changed her career by studying in filmmaking at Prague Film School. She shot two-short films in the Czech Republic: The Cake and Lunchbox.

Filmleri / Filmography

THE NIGHT BEFORE /2019/ Drama / Short/Director

LUNCHBOX/2019/Drama Romance/Short/Director and Producer

BABOVKA/THE CAKE/2017/Drama/Short/Director and Producer

Ödüller / Awards