LEKESİZ / STAINLESS

2019 / Kurmaca Fiction / 13’34” / Renkli Color / Türkiye Turkey

Yönetmen / Director: Mehmet Oğuz Yıldırım

Senaryo / Screenplay: Mehmet Oğuz Yıldırım

Görüntü Yönetmeni / Cinematography: Fırat Lita Sözbir

Kurgu / Editing: Mehmet Oğuz Yıldırım

Yapım / Production: Marmara Üniversitesi

 

Özet / Summary

Selma Hanım oğlunu evlendirmeye hazırlanan apartman görevlisinin ricasını kıramayarak, vefat eden kocasının takımlarından birini vermeye karar verir. Ceketin üzerinde bir leke fark eden Selma Hanım, özlediği kocasının anıları arasında yalnızlığıyla mücadele ederken, bir yandan da onun hatırasını “lekesiz” biçimde yaşatmaya çalışmaktadır.

Mrs. Selma decides to give one of her deceased husband’s suits to the apartment’s janitor who needs it for her son’s marriage. Noticing a stain on the jacket, Mrs. Selma struggles with her loneliness among the memories of her lost husband and tries to keep her memories “stainless”.

 

Yönetmen / Director

15 Mayıs 1995 tarihide Ankara’da doğdu. İlkokul ve ortaokul öğrenimini Marmaris’te, lise eğitimini ise Mersin’de tamamlamıştır. 2013 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon bölümünde lisans eğitimine başlamıştır ve eğitimine devam etmektedir.

Born on May 15 in Ankara. In Marmaris, he received his primary and preparatory school, and completed his high school in Mersin. He started his career in Cinema and television department faculty of fine art in Marmara University.

Filmleri / Filmography

2019 Lekesiz

2017 Balon

2016 Baharsız