İNSAN ÇAĞI  /    ANTHROPOCENE: The Human Epoch

2018  / 87’ / DCP / Renkli Colour /Belgesel Documentary /  Kanada Canada

Yönetmen / Director: Jennifer Baichwal, Nicholas de Pencier, Edward Burtynsky

Senaryo / Screenplay: Jennifer Baichwal

Müzik / Music: Rose Bolton, Norah Lorway

Görüntü Yönetmeni / Cinematography: Nicholas de Pencier

Kurgu / Editing: Roland Schlimme

Seslendirme / Narrator : Alicia Vikander

Yapımcı / Producer: Nicholas de Pencier

Yapım / Production: Mercury Films Inc.

Dağıtım / Distribution: Wazabi Films

E-Posta / E-Mail: festivals@wazabifilms.com

Özet / Summary

İnsanlığın, üzerinde yaşadığı gezegeni baştan sona yeniden yaratması üzerine sinematik bir meditasyon: yapımı dört yıl süren uzun metraj belgesel “İnsan Çağı”, ödüllü ekip Jennifer Baichwal, Nicholas de Pencier ve Edward Burtynsky’nin imzalarını taşıyor.

“İnsan Çağı”, bilim ve sanatın kesiştiği noktada, deneysellikten ödün vermeden ve didaktik olma amacı gütmeksizin, dünyanın jeolojik tarihindeki kritik bir ana tanıklık ediyor ve insan türünün yayılımını ve yarattığı etkiyi, düşündürücü ve unutulmaz bir beyazperde tecrübesine dönüştürüyor.

A cinematic meditation on humanity’s massive reengineering of the planet, Anthropocene is a four years in the making feature documentary film from the multiple-award winning team of Jennifer Baichwal, Nicholas de Pencier, and Edward Burtynsky.

At the intersection of art and science, Anthropocene witnesses, in an experiential and non-didactic sense, a critical moment in geological history — bringing a provocative and unforgettable experience of our species’ breadth and impact.

Yönetmenler / Directors        

 Jennifer Baichwal, 20 yıldan fazla bir süredir belgesel film yapımcılığı ve yönetmenliği yapmaktadır. Çektiği filmler, dünya çapında seyirciyle buluşmuş ve Uluslararası Emmy Ödülü dahil olmak üzere pek çok ödül kazanmıştır.

Nicholas de Pencier, belgesel film yönetmeni, yapımcı ve görüntü yönetmeni olarak tanınmaktadır.

Edward Burtynsky, dünyanın en tanınmış fotoğrafçıları arasındadır. Küresel sanayiyi belgeleyen çarpıcı eserleri, Kanada Ulusal Galerisi, Londra Tate Modern, Museum of Modern Art, Whitney Müzesi ve New York Guggenheim Müzesi dahil olmak üzere dünya çapında altmışın üzerinde müzenin arşivinde bulunmaktadır.

 Jennifer Baichwal has been directing and producing documentaries for over 20 years. Her films have played all over the world and won multiple awards nationally and internationally, including an International Emmy Award.

Nicholas de Pencier is a documentary director, producer, and director of photography.

Edward Burtynsky, is known as one of the world’s most respected photographers. His remarkable photographic depictions of global industrial landscapes are included in the collections of over sixty major museums around the world, including the National Gallery of Canada, the Tate Modern in London, the Museum of Modern Art, the Whitney Museum and the Guggenheim Museum in New York.