İLK AŞK   /   FIRST LOVE

2019 / 108’ / DCP / Renkli Colour /   Japonya   Japan    İngiltere   UK

Yönetmen / Director: Takashi Miike

Senaryo / Screenplay: Masaru Nakamura

Müzik / Music: Kôji Endô

Görüntü Yönetmeni / Cinematography: Nobuyasu Kita

Kurgu / Editing: Akira Kamiya

Oyuncular / Cast: Masataka Kubota, Nao Omori, Shota Sometani, Sakurako Konishi

Yapımcı / Producer: Muneyuki Kii, Jeremy Thomas, Misako Saka

Yapım / Production: Toei Company, Recorded Picture Company, OLM

Dağıtım / Distribution: MARS Production

E-Posta / E-Mail: info@marsfilm.net

Özet / Summary

Japonya’nın üretken sinema ustası Takashi Miike, “İlk Aşk”ta, eğlenceli, anarşist ruhlu, kara-film tandanslı, janrları harmanlayan bir Yakuza öyküsüyle karşımıza çıkıyor. Tokyo’da bir gece… Farkında olmaksızın bir uyuşturucu kaçakçılığı tezgâhına bulaşan genç bir boksör ve bir telekız, birbirlerine sırılsıklam âşık olurlar.

The film is the prolific auteur, Takashi Miike, at his most fun and anarchic, a noir-tinged yakuza film blending genres in the story of a young boxer and a call girl, who fall passionately in love while getting innocently caught up in a drug-smuggling scheme over the course of one night in Tokyo.

Yönetmen / Director    

Takashi Miike Osaka’da doğmuş ve Yokohama Yayın ve Sinema Meslek Okulu’ndan mezun olmuştur.“Fudoh: The New Generation” (Gokudô sengokushi: Fudô, 1996), “Katil Ichi”(Koroshiya 1, 2001), “Big Band Love, Juvenile A” (46-okunen no koi, 2006), “Düello” (Sukiyaki Western Django, 2007) ve “Yakuza Cehennemi” (Gokudô daisenso, 2015) gibi filmlerin arasında bulunduğu, dünya çapında festivallerde gösterilen düzinelerce sinema ve video yapıtına imza atmıştır.“İlk Aşk”, Miike’nin son filmidir.

       Takashi Miike was born in Osaka and is a graduate of the Yokohama Vocational School of Broadcast and Film. He has directed dozens of theatrical and video features, including Fudoh: The New Generation (96), Ichi the Killer (01), Big Bang Love, Juvenile A (06), Sukiyaki Western Django (07), 13 Assassins (10), and Yakuza Apocalypse (15), all of which have played the Festival. First Love (19) is his latest film.

Önemli Filmleri / Selected Filmography

2017 Ölümsüz Kılıç / Blade of the Immortal

2015 Yakuza Cehennemi / Yakuza Apocalypse

2010 13 Suikastçi / 13 Assassins

2011 Katil Ichi / Ichi the Killer

1999 Ölüm Provası /  Audition

1996 Fudoh: The New Generation