FUAD / FUAD

2021 / 90 ’ / Renkli Color / Türkiye Turkey

Yönetmen/Director:  Erdal Rahmi Hanay

Senaryo/Screenplay: Erdal Rahmi Hanay

Müzik / Music : İrsel Çivit

Görüntü Yönetmeni/Cinematography: Erdal Rahmi Hanay

Kurgu / Editing : Erdal Rahmi Hanay

Oyuncular /Cast : Emre Kızılırmak, Tuvana Türkay, Emre Canpolat, Mesut Ulusan, Ümit Metin Ercan, Arbnora Ademaj

Yapımcı / Producer : Macit Sonkan,  Emre Kızılırmak, Tuncer Gürbüz, Mehmet Ali Arslan

E-posta / E-mail : emrekizilirmak@gmail.com

Özet/ Summary

Anadolu’nun karla kaplı coğrafyası, Ardahan’ın Burmadere köyünde 70 yaşlarında bir kadın evinde ölü bulunur. Fuad, bu şüpheli ölümü incelerken bir ölüm haberi daha gelir. Bu haber Burmadere köyüne doktor Cemre ve savcının gelmesine sebep olur. Yolları bu olaylarla kesişen üçlü ardı arkası kesilmeyen şüpheli ölümler çevresinde sıkışıp kalır ve mücadeleleri kendi vicdanlarıyla yüzleşmeye, hesaplaşmaya döner.

In the snow-covered geography of Anatolia, in the Burmadere village of Ardahan, a 70-year-old woman is found dead in her home. While Fuad is examining this suspicious death, another death news comes. This news causes doctor Cemre and the prosecutor to come to Burmadere village. The trio, whose paths intersect with these events, are stuck around the incessant suspicious deaths and their struggle turns to face their own consciences and reckoning.

 

Yönetmen / Director

5 Nisan 1982, Ardahan doğumlu. Üç uzun metraj sinema filmi, ondan fazla belgesel ve kısa filmde yönetmen, senaryo yazarı, görüntü yönetmenliğinin yanında kurgu ve color correction da kendisi yapmıştır. Ayrıca Oksitosin, Adrenalin ve Endorfin üçlemesinden oluşan kitaplarının ilki olan ’OKSİTOSİN’ 2019 da Arketip yayınlarından çıkmış ve iki aylık bir süreçte birinci baskısını bitirmiştir.

Filmografi / Filmography

2014 Pia

2012 Saba

2011 Hicaz