DAHA/ MORE

2017 / 111 ’ / Renkli Color / Türkiye Turkey

Yönetmen/Director:  Onur Saylak

Senaryo/Screenplay: Hakan Günday, Onur Saylak, Doğu Yaşar Akal

Müzik / Music : Uygur Yiğit

Görüntü Yönetmeni/Cinematography: Feza Çaldıran

Sanat Yönetmeni / Art director : Dilek Ayaztuna, Aykut Ayaztuna

Kurgu / Editing : Ali Aga

Oyuncular /Cast : Ahmet Mümtaz Taylan, Hayat Van Eck, Turgut Tunçalp, Tankut Yıldız, Tuba Büyüküstün

Yapımcı / Producer : Kerem Çatay

Yapım / Production: Ay Yapım

Özet/ Summary

14 yaşındaki Gaza, yaşadığı küçük sahil kasabasından ayrılarak büyük şehirde liseyi okumayı hayal ederken, babasının onu insan kaçakçılığı şebekesinin bir parçası haline getirmesiyle suçla tanışır. Gaza’nın ergenliği, babasının baskıcı karakteri ve sürekli gözlemlediği göçmenlerle geçmeye başlar. Gaza, babası gibi şiddet ve baskı üzerine bir hayat mı kuracaktır yoksa o da bir göçmen mi olacaktır?

Gaza is a 14-year-old boy who lives on the Aegean coast of Turkey. Together with his domineering father, he helps smuggle refugees to Europe, giving them temporary shelter and scant food until they attempt their crossing. Gaza dreams of escaping this life of crime, but can’t help being drawn into a dark world of immorality, exploitation and human suffering. Can you avoid becoming a monster when you’ve been raised by one?

Adapted from the award-winning novel of the same name by Hakan Günday, which has been translated into more than 7 languages worldwide, “Daha” is the gripping story of a boy that gets to grow up in a world where there’s no room for innocence.

 

Yönetmen / Director

1977 Ankara doğumlu oyuncusu ve yönetmendir. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü’nde eğitim görürken, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde yüksek öğrenimine devam etti. Bu arada üniversitenin tiyatro kulübüne katılarak oyunculuğa başladı (İletişim Fakültesi Tiyatro Topluluğu). Amatör tiyatro oyunlarında yer aldı. Bundan sonra hayatının geri kalanını aktör olarak sürdürmeye karar verdi ve Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü kazandı ve kendini tamamen oyunculuğa odakladı. Sinema dünyasına, 6 Haziran 2008 tarihinde 15. Altın Koza Film Festivali kapsamında ilk kez gösterime giren ve aynı zamanda en iyi film ödülünü kazanan Sonbahar adlı sinema filmiyle adım atmıştır. Sonbahar’ın ulusal ve uluslararası başarılarından sonra sinema oyunculuğuna devam eden Onur Saylak, “ORMAN” isimli filmi ile ilk kez kamera arkasına geçmiştir.

Onur Saylak was born in Ankara at 1977. He graduated from Bilkent University Performing Arts Department ‘Skill of Acting’. He also studied Physics and Political Science. After he graduated from university he performed theatre and cinema. “More” is his directorial debut.

Filmografi / Filmography

2017 Daha / More (Daha)

2016 Orman / The Jungle  ( kısa / short )