ÇAPA / ANCHOR

2019 / Kurmaca Fiction / 04’21” / Renkli Color / Türkiye Turkey

Yönetmen / Director: Nurullah Memiş

Senaryo / Screenplay: Nurullah Memiş

Müzik / Music: Erdem Ergün

Görüntü Yönetmeni / Cinematography: Nurullah Memiş

Kurgu / Editing: Taner Kinar, Emin Can Kaçar

 

Özet / Summary

Yedi milyara yaklaşan dünya nüfusu içerisinde tek başını hayatını sürdüren ve bu döngü içerisinde devir daim yapan, günlük ev ve bahçe işleri rutine dönen, yalnız yaşayan bir kadın. Vakit geçirmekten hoşnut olduğu bahçe işiyle meşgul olurken, ani rahatsızlığı sebebiyle hastaneye kaldırılmasıyla sekteye uğrayan ev ve bahçe işleri, merhamet ve vicdan sahibi olan vefalı dostları tarafından, dakik olarak yerine getirilen bir arkadaşlık timsali.

In a world with 7 bilion citizens a woman is living in her own little world where she is busy with daily routines related to her house and garden. The true relations of a friendship and emphaty is outstanding when the woman while she is working in her garden has a sudden discomfort and is hesistation to the hospital and her friends with no hesistation is coming to look out for her garden just as dedicated as she used to do.

 

Yönetmen / Director

Adıyaman göçmeni olan Nurullah Memiş 1997 Adana doğumlu. Eğitim ve öğretim hayatını Adana’da sürdüren Memiş yaz aylarında çeşitli şehirlerde inşaat işçiliği ve garsonluk yaparak ailesine destek olmaya çalışmıştır. 2017 yılında girmiş olduğu Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nde lisans eğitimini sürdürmektedir.

Nurullah Memiş was born in Adana in 1997. During the summer months, Memiş, who continued his education and training in Adana, worked as a construction worker and waiter in various cities to support his family. He is studying at Çukurova University Communication Faculty Radio – Tv and Cinema Departmant.

Filmleri / Filmography

2019 Çapa / Anchor