BÜTÜN ZAFERLERİMİZ  /   ALL THIS VICTORY

2019  / 93’ / DCP / Renkli Colour / Lübnan Lebanon  Fransa France Katar Qatar

Yönetmen / Director: Ahmad Ghossein

Senaryo / Screenplay: Ahmad Ghossein

Müzik / Music: Khyam Allami

Görüntü Yönetmeni / Cinematography: Shadi Chaaban

Kurgu / Editing: Yannis Chalkiadakis

Oyuncular / Cast: Karam Ghossein, Adel Chahine, Boutros Rouhana, Issam Bou Khaled, Sahar Minkara, Flavia Juska Bechara

Yapımcı / Producer:  Georges Schoucair,  Myriam Sassine

Yapım / Production: Abbout Productions

Dağıtım / Distribution: WTFilms

E-Posta / E-Mail:  clara@wtfilms.fr

Özet / Summary

Lübnan. Temmuz 2006. Hizbullah ve İsrail arasındaki savaş kızışıyor.

24 saatlik bir ateşkes aralığında, Marwan, güneydeki köyünü terk etmeyi reddeden babasını ve ailesi adına Kanada’ya göçmenlik başvurusu yapmaya hazırlanan eşi Rana’yı aramaya koyulur. Babasından iz yoktur; ateşkes kısa sürede bozulur. Marwan, babasının arkadaşı Najib’in evine sığınmak zorunda kalır. Dışarıda bombalar yağıyorken, Marwan, Najib ve babasının tanıdığı bir grup yaşlı ile evde kapana kısılmıştır. Evin içinde ve dışında gerilim yüksektir. Ansızın, bir grup İsrail askeri evin ilk katını basar. Baskından sonraki üç gün içinde, durum yavaş yavaş kontrolden çıkacaktır.

Lebanon, July 2006. War is raging between Hezbollah and Israel.

During a 24h ceasefire, Marwan heads out in search of his father who refused to leave his Southern village and leaves his wife Rana preparing alone their immigration to Canada. Marwan finds no traces of his father and the ceasefire is quickly broken, forcing him to take shelter in Najib’s house, his father’s friend. Marwan finds himself trapped under the rain of bombs with Najib and a group of elders, friends of his father. Tension rises inside and outside of the house. Suddenly, a group of Israeli soldiers enter the first floor. The next three days sees the situation spiral out of control.

Ödüller / Awards

2018  Karlovy Vary Film Festivali /  Karlovy Vary International Film Festival,      Works in Progress Award

2019 Venedik Film Festivali Eleştirmenlerin Haftası / Venice’s International Film Critics Week
Büyük Ödül / Grand Prize
İzleyici Ödülü / Audience Award

Yönetmen / Director     

1981’de Beyrut’ta doğan Ahmad Ghossein, bir sinemacı ve video sanatçısıdır. Lebanese University’den Tiyatro Sanatları alanından derece ile mezun olan Ghossein, kısa filmi “Operation Nb” ile 2004 Beyrut Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Yönetmen ödülünü kazanmıştır. Sharjah Art Foundation tarafından desteklenen ikinci kısa filmi “My Father is Still a Communist”, MoMa ve Berlinale’de gösterim için seçilmiş ve 2011 Tribeca Doha Film Festivali’nde En İyi Kısa Film Ödülünü kazanmıştır. En son kısa filmi “The Fourth Stage”, 2016 Berlinale Forum açılış filmi olarak seyirciyle buluşmutur. Pek çok belgesel ve kısa filme imza atan Ghossein’in yapıtları, New York MoMa, Kunsthallen Oslo, Berlin Uluslararası Film Festivali dahil olmak üzere pek çok galeri ve film festivalinde sanatseverlerin beğenisine sunulmuştur. “Bütün Zaferlerimiz” yönetmenin ilk uzun metrajlı filmidir.

Ahmad Ghossein is a Filmmaker and video artist, born in Beirut 1981. After having graduated with a degree in Theater Arts from the Lebanese University, he won the Best Director Prize at the Beirut International Film Festival 2004 for his short film ‘Operation Nb’. His second short ‘My father Is Still a Communist’ commissioned by Sharjah Art Foundation 2011, was selected by Moma and Berlinale and was awarded best short film in Tribeca Doha Film Festival 2011 and his latest short ‘The Fourth Stage’ opened the Forum Expanded of Berlinale Film Festival 2016. Ahmad has directed several documentaries, short films and videos.

Ghossein’s work has been screened in different Museums, galleries and film festivals around the world to mention a few MoMa in New York, Kunsthallen in Oslo, and Berlinale Film Festival, Berlin. All This Victory is his first feature film.