BİR RUS GENCİ   /   A RUSSIAN YOUTH

2019  /72 ’ / DCP / Renkli Colour / Rusya Russia

Yönetmen / Director: Alexander Zolotukhin

Senaryo / Screenplay: Alexander Zolotukhin

Müzik / Music: Sergey Rachmaninoff

Görüntü Yönetmeni / Cinematography: Ayrat Yamilov

Kurgu / Editing: Tatyana Kuzmicheva

Oyuncular / Cast: Vladimir Korolev, Mikhail Buturlov, Artem Leshik, Danil Tyabin, Sergey Goncharenko, Filipp Dyachkov

Yapımcı / Producer: Eduard Pichugin, Alexander Sokurov

Yapım / Production: Lenfilm Studios

Dağıtım / Distribution: ANT!DOTE Sales

Telefon / Phone: +49 160 91938403

E-Posta / E-Mail: helena@antidote-sales.biz

Özet / Summary

Birinci Dünya Savaşı, Ruslar için, beraberinde iç savaş, kıtlık, siyasi baskı ve savaş gibi zorlu sınavları getiren bir trajedi olmuştur. Ve tüm bu sınavlar sadece bir kuşağı etkilemiştir. Bu kuşağın insanları, 20’inci yüzyılın çalkantılarında ayakta kalacak cesaret ve sabrı nereden bulmuştur? Ne tür bir karakter sahibiydiler? Akıllarından neler geçiyordu, neler hissediyorlardı? “Bir Rus Genci” tam da bu soruların cevaplarını arıyor.

The First World War was a tragedy that triggered a series of severe tests for the Russian people: revolution, civil war, famine, political repression, the Second World War. And all this impacted on one generation. How did they find the courage and patience to survive all the upheavals of the 20th century? What was their character like? What were they thinking and feeling? The authors of the film A Russian Youth explored exactly these questions.

Ödüller / Awards

37.Fajr Film Festivali Uluslar arası Yarışma /  37th Fajr IFF , International Competition
En İyi Film  / Best Film
En İyi İlk Film  / Best First Film

Yönetmen / Director           

Alexander Zolotukhin, 07.09.1988’de Ukrayna’da doğdu. Ailesi sürekli taşındığı için Zolotukhin, Kazakistan bozkırlarında, Belarus’ta ve Rusya’da yaşadı. Alexander Sokurov’un Kabardino-Balkarian Üniversitesi’deki beş yıllık sinema atölyesinden mezun oldu.

Alexander Zolotukhin was born on 07.09.1988 in Ukraine. His family moved frequently. He lived in the steppes of Kazakhstan, in Belarus, in Russia. He graduated from Alexander Sokurov’s five-year filmmaking workshop at the Kabardino-Balkarian University.