AYLİN / AYLİN

2019 / Kurmaca Fiction / 19’49” / Renkli Color / Türkiye Turkey

Yönetmen / Director: Ozan Yoleri

Senaryo / Screenplay: Ozan Yoleri

Görüntü Yönetmeni / Cinematography: Celine Baril

Kurgu / Editing: Ayhan Ergürsel, Rana Önoğlu

Oyuncular / Cast: Ahsen Eroğlu, Sena Konak, Esra Kızıldoğan

Yapımcı / Producer: Alara Hamamcıoğlu

 

Özet / Summary

Kızıl saçlı, flörtü seven, huzursuz yeniyetme Aylin, küçük bir Ege kasabasında teyzesiyle birlikte yaşamaktadır. Bir önceki yıl üniversite sınavını kazanamadığı için teyzesinin dükkanında, çalışma saatlerine pek aldırmadan çalışmakta; zamanının büyük kısmını, onu büyük şehre götürmeyi planlayan yeni ve zengin erkek arkadaşı Mert ile geçirmektedir.

Irmak (12), Aylin’le aynı mahallede yaşayan sessiz bir kızdır. Aylin’i örnek almasa da, onun yaşadıklarına şahit olmak, tecrübelerine kulak vermek, Irmak’ın içinde kadınlık duygularını uyandırmaktadır. Aylin’in Mert ile büyük şehre yerleşme olasılığı ciddiye binince, Irmak, Aylin’e beslediği duyguların düşündüğünden daha karmaşık olduğunu fark edecektir.

Aylin; a red haired, flirtatious and restless late-teenager, lives with her aunt in a small town by the Aegean seaside. Having failed the university exam the previous year, she works in her aunt’s boutique, though not in regular hours, and spends most of her time with her new upper-class boyfriend Mert, who has plans to take her away to a bigger city.

A quiet and observant girl, Irmak (12), lives in the same neighbourhood. Although Aylin is no role-model, Irmak is deeply charmed by her presence. She enjoys catching glimpses of womanhood through witnessing and listening to Aylin’s experiences. Yet, as the threat of her leaving with Mert becomes prominent, Irmak realizes that her feelings towards Aylin is something more complicated than she can identify.

Yönetmen / Director

Ozan Yoleri, Robert Kolej’i bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme lisans ana dal ve Film Araştırmaları yan dal öğrenimi gördü. Granada Üniversitesi’nde değişim öğrencisi olarak bir yıl geçirdi. İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.

Mahmut Fazıl Coşkun, Tayfun Pirselimoğlu ve Burak Çevik gibi tanınmış Türk sanat sineması yönetmenlerinin projeleri dahil olmak üzere pek çok uzun ve kısa metraj filmde yardımcı yönetmen olarak çalışan Yoleri’nin ilk kısa filmi “Öğle Teneffüsü”  (2018), ulusal ve uluslararası pek çok festivalde seyirci karşısına çıktı. İkinci kısa filmi “Aylin”, dünyas prömiyerini, 25’inci Palm Springs Short Fest’te yaptı. Yoleri, ilk uzun metrajlı filmi üzerine çalışmaktadır.

Completed his studies in Robert College and Boğaziçi University, with a major in Management and a minor degree in Film Studies. He spent a year in Granada University as an exchange student. Speaks English and Spanish

Ozan worked as assistant director in several shorts and features, including projects directed by acclaimed Turkish auteurs, such as Mahmut Fazıl Coşkun, Tayfun Pirselimoğlu and Burak Cevik. His first short film, The Lunch Break (2018), was screened & awarded in several local and international festivals. His second short, Aylin, had its world premiere at the 25th Palm Springs Short Fest. He is currently working on his first feature film project.

Filmleri / Filmography

The Lunch Break (2018)

Aylin (2019)

Ödüller / Awards