ARINMIŞLAR / THE PURIFIED

2019 / Kurmaca Fiction / 19’59” / Renkli Siyah & Beyaz Color Black & White / Türkiye Turkey

Yönetmen / Director: Yiğit Erkol

Senaryo / Screenplay: Yiğit Erkol

Müzik / Music: Yiğit Erkol

Görüntü Yönetmeni / Cinematography: Oğuz Sevsel

Kurgu / Editing: Oğuz Sevsel

Yapım / Production:  Yaşar Üniversitesi

 

Özet / Summary

Sanatın, edebiyatın yasak olduğu bir toplumda, hükümetin ihbar merkezinde çalışan kadın bir gece uyku saatinde bir ses duyar. Bu ses kadını hayatında belkide ilk defa zor bir ikileme sokar. Artık işi ile hayatı arasında bir karar vermek zorundadır.

In the society which art and litareture are banned, woman who works in the goverment’s informant center, hears a sound in sleep time. Maybe for the first time in her life, she is in the dilemma. She needs to make desicion between her job and her life.

 

Yönetmen / Director

Yiğit Erkol, 1997 yılında İzmir’de doğdu. Yaşar Üniversitesi Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü’nden 2019 yılı Haziran ayında mezun oldu. Öğrencilik yıllarında bir çok kısa filmde yönetmen, görüntü yönetmeni, sanat yönetmeni gibi görevlerde çalıştı. Erasmus programı ile gittiği Litvanya’da ilk yurtdışı yönetmenlik deneyimini yaşadı.

Yiğit Erkol was born in 1997 in Izmir / Turkey. He studied department of Radio, Television and Cinema in Yaşar University. While he was studying he worked in short movies as a director, D.O.P, art director and etc.. He experienced directing movie in abroad while he was in erasmus programe in Lithuania.

Filmleri / Filmography

2019 The Purified

2019 The Occult Stone

2018 Divane

2017 Kül

2017 Lisinia

2017 Dönüş