2040

2019 / 92’ / DCP / Renkli Colour / Belgesel Documentary  Avusturalya Australia

Yönetmen / Director: Damon Gameau

Senaryo / Screenplay: Damon Gameau

Müzik / Music:  Bryony Marks

Görüntü Yönetmeni / Cinematography:  Hugh Miller

Kurgu / Editing: Jane Usher

Yapımcı / Producer: Damon Gameau, Nick Batzias, Virginia Whitwell, Anna Kaplan

Yapım / Production: GoodThing Productions Company

Dağıtım / Distribution: Bir Film

E-Posta / E-Mail: info@birfilm.com

Özet / Summary

Kendi üzerine yaptığı çarpıcı sinematik deney “That Sugar Film” (2015) ile ünlenen Damon Gameau, eğlenceli olduğu kadar derinlikli yeni belgeselinde yepyeni bir yolculuğa çıkıyor. Küçük kızının geleceği için kaygılanan baba, yirmi yıl içinde yaşamın neye benzeyeceğini anlamak için dünyayı dolaşmaya karar verir.  Yer küreyi gezen sinemacı, gittiği her yerde, insanlığı ortak yıkıma sürükleyen küresel ısınma sorununa karşı geliştirilen etkili yaklaşımlar ve yaratıcı çözümlerle karşılaşır.

Following his compelling experiment on himself in That Sugar Film (Generation 2015), Damon Gameau sets off on another journey in this entertaining yet profound documentary. Thinking of his little daughter’s future, he undertakes to find out what life might look like in 20 years. All over the world, the enterprising filmmaker uncovers remarkable approaches and solutions in the fight against humanity’s collective suicide through global warming.

Yönetmen / Director           

Avustralyalı oyuncu ve yönetmen pek çok uzun metrajlı filmde rol almış ve “Balibo”daki (2009) performansıyla AFI En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülüne aday gösterilmiştir. “Animal Beatbox” adlı kısa filmi Topfest Kısa Film Festivali’nde ödül kazanmış ve dünya çapında 25 festivalde seyirci karşısına çıkmıştır. Yönetmenliğini yaptığı ilk uzun metraj “That Sugar Film”, 2015 Berlin Uluslararası Film Festivali Culinary Cinema (Damak Zevki Sinema) bölümünde gösterilmiş, AACTA En İyi Uzun Metraj Belgesel ödülünü kazanmış ve Avustralya sinemalarında büyük beğeni toplamıştır. Film, Damon Gameau tarafından “That Sugar Book” adlı bir kitaba çevrilmiştir.

The Australian actor and director has starred in numerous feature films and was nominated for an AFI Award for Best Supporting Actor for his role in Balibo. His short film Animal Beatbox won the Tropfest short film festival and was invited to over 25 festivals worldwide. That Sugar Film, his debut feature film as a director, screened in Culinary Cinema at the 2015 Berlinale, won an AACTA Award for Best Feature Length Documentary and was a hit in Australian cinemas. He went on to publish ‘That Sugar Book’.

Filmleri / Filmography

2015  That Sugar Film